Валютні операції стануть максимально простими!

Зовсім скоро купувати валюту, а також проводити перерахування грошей за кордон на рахунки нерезидентів буде набагато легше.

Валютні операції стануть максимально простими!Користувачам банківських організацій більше не доведеться чекати дозволу від НБУ на придбання закордонної валюти або ж на переказ грошей за кордон нашої держави на імена нерезидентів. Відтепер банки зобов’язані самостійно повідомляти НБУ про подібні процедурах клієнтів, однак уже після того як вони будуть проведені.

Тепер банки будуть зобов’язані щодня звітувати перед НБУ про проведення такого роду операцій з валютами. При цьому інформувати необхідно про процедурах, які проводять і самим банком, і його користувачами.

Ці умови не будуть стосуватися придбань іноземної валюти за дорученням користувача банку для здійснення оплати кредитів, а ще на перерахування гривневих одиниць на імена нерезидентів за договорами, які виробляються за фінанси цільових бюджетних грошей.

Крім усього іншого, в НБУ немає необхідності повідомляти про переклади користувача іноземної валюти в сумі до п’ятдесяти тисяч доларів США.

Варто відзначити, що НБУ буде перевіряти надані дані і, якщо будуть виникати якісь сумніви щодо її достовірності або ж законності перерахувань, банк буде отримувати повідомлення або ж вимога із забороною проводити в майбутньому певні процедури з користувачем.

Крім цього, банківська організація в той час, коли людина буде відкривати свій користувальницький рахунок, має право звернутися до інших банкам, послугами яких в минулому користувався чоловік, щоб вийти інформацію про відсутність у користувача сумнівних або незаконних валютних процедур.

Потрібно зауважити, що інструкція і правила про порядок інформування уповноваженими банківськими організаціями інформаційного файлу була затверджена постановою Національного Банку України від 28 лютого 2017 року і вступить в силу лише 22 березня цього ж року.

Таким чином, можна зробити висновок, що для простих клієнтів в значній мірі спроститися система обслуговування в даній сфері. Користувачам більше не потрібно чекати ніяких дозволів, без проблем в будь-який час можна проводити подібні операції. Також це гарантує додаткову безпеку, так як перевірка законності операцій буде здійснюватися дуже ретельно і детально безпосередньо Національним Банком України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *